AUTOpro
Cult Stiri

Concursul de eleganță Villa d’Este a fost amânat

Organizatorii concursului de eleganță Villa d’Este au anunțat reprogramarea acestuia pentru toamna anului 2020.

Unul dintre cele mai apreciate evenimente pentru pasionații de mașini clasice, concursul de eleganță Villa d’Este, desfășurat în fiecare primăvară în superba locație de pe malul lacului Como, a fost reprogramat de organizatori.

Deși trebuia să aibă loc între 22 și 24 mai, abia peste două luni de la acest moment, organizatorii au luat în calcul situația deja tragică din Italia, cauzată de explozia infecțiilor cu COVID-19 și au hotărât să reprogrameze evenimentul, acesta urmând să se desfășoare în toamnă, între 16 și 18 octombrie.

Și totuși, nici această dată nu este sigură. Organizatorii spun că vor monitoriza cu atenție evoluția situației și vor veni cu o confirmare oficială în luna iunie a acestui an.

Articole similare

A fost Salonul Auto de la Geneva 2024 la fel ca cele de altădată? AUTOpro a fost acolo și are răspunsul!

Darius Pana

JATO Dynamics: Tesla Model Y a fost cea mai vândută mașină în 2023 la nivel global

Mihai Morcovescu

Noua Skoda Octavia facelift: primele schițe de design. Debutul, pe 14 februarie

Mihai Morcovescu

Leave a Comment