AUTOpro
Generale Stiri

Bugatti a deschis cel mai mare showroom al mărcii în Dubai

Deloc întâmplător, zilele aceasta marca franceză de supercaruri exclusiviste Bugatti a deschis cel mai mare showroom al mărcii de până acum tocmai în Dubai, locul cu cei mai mulți milionari pe metrul pătrat din lume.

Showroom-ul va deservi clienții Bugatti din întreg Orientul Mijlociu, după cum spune și Stefan Brungs, șeful de vânzări al celor de la Bugatti: “Mulți dintre clienții Bugatti, care au fost ambasadori foarte loiali mărcii de-a lungul anului, locuiesc în această regiune”.2016-03-01_Geneva_Motor_Show_0868

Partenerul local al celor de la Bugatti în Dubai este compania Al Habtoor Motors care a asigurat deja 30 de comenzi pentru noul Chiron (de care puteți citi pe larg în noul număr al revistei AUTO pro).

Articole similare

Noul KIA Sportage facelift a fost surprins în teste în Germania (fotografii-spion)

Mihai Morcovescu

Kia XCeed: prima imagine cu SUV-ul coupe ce va fi lansat pe 26 iunie

Dragos Baltateanu

Renault a încheiat un parteneriat cu Transdev pe partea de vehicule autonome

Filip Sîrbu

Leave a Comment